Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS apbalvo labākās arodorganizācijas

11. novembris, 2016

Ik gadu pirms Latvijas dzimšanas dienas Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) apbalvo tās uzņēmumu un iestāžu arodbiedrības, kas aizvadītā gada laikā visaktīvāk iestājušās par darbinieku tiesībām, darba apstākļu un koplīgumu uzlabošanu. Šogad pasākums “Labākā arodorganizācija 2016” notiks 14. novembrī plkst. 13.00, Arodbiedrību namā, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2. stāva zālē.

Pēteris Krīgers, LBAS priekšsēdētājs: “Šo tradīciju aizsākām 2007.gadā, un šogad aktīvākās uzņēmumu un iestāžu arodbiedrības apbalvosim jau 10. reizi. Ir ļoti svarīgi pateikt cilvēkiem paldies par labi padarītu darbu, vēl jo vairāk tādēļ, ka arodbiedrību aktīvs uzņēmumos un iestādēs strādā savu kolēģu labā brīvprātīgi – sabiedriskā kārtā, līdztekus savam tiešajam darbam.”

Trešo gadu pēc kārtas LBAS šo nozīmīgo tradīciju ir papildinājis ar aktīvāko arodbiedrību jauniešu godināšanu, un jau otro gadu brīnišķīgas balvas labākajām arodorganizācijām gatavo Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi pasniedzēja Arvīda Verzas vadībā.

13 LBAS dalīborganizācijas apbalvošanai izvirzīja 18 labākās arodorganizācijas un 4 aktīvākos jauniešus.

 • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku Rēzeknes arodorganizācija, priekšsēdētājs Roberts Uškāns (Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība)
 • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieku Kurzemes reģiona arodorganizācija, priekšsēdētājs Andris Miknis (Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība)
 • Bērnu veselības centra "Ķengarags" arodorganizācija, priekšsēdētāja Margarita Krauča (Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība)
 • Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienības Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļa, vadītāja Vija Lūse (Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienība)
 • Bauskas pamatskolas arodorganizācija, priekšsēdētāja Inta Šarikova (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība)
 • Tukuma 2. pamatskolas arodorganizācija, priekšsēdētāja Dace Perševica (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība)
 • Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas arodorganizācija, priekšsēdētāja Māra Gražule (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība)
 • Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas arodorganizācija, priekšsēdētāja Ludmila Kudišina (Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācija)
 • Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Rīgas pilsētas Vidzemes nodaļas klientu Apkalpošanas centra arodorganizācija, priekšsēdētāja Ināra Sniķere (Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība)
 • Jaunpils novada domes arodorganizācija, priekšsēdētāja Vija Rasa (Latvijas Pašvaldību darbinieku arodbiedrība)
 • Lattelecom Talsu arodorganizācija, priekšsēdētājs Gatis Lasenbergs (Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība)
 • Ogres pasta arodorganizācija, priekšsēdētāja Tatjana Černomaza (Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība)
 • Arodapvienība “Koncerna Latvijas Finieris Arodbiedrība”, priekšsēdētāja Sandra Veitmane (Latvijas Mežu nozaru arodu biedrība)
 • VAS “Latvijas dzelzceļš” Rīgas ekspluatācijas iecirkņa Šķirotavas stacijas arodorganizācija, arodkomitejas priekšsēdētājs Vitālijs Jankovičs (Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrība)
 • Akciju sabiedrības "Rīgas siltums" arodorganizācija, priekšsēdētāja Alla Kronberga (Latvijas Arodbiedrība “Enerģija”)
 • Arodorganizācija “Termoelektrocentrāles”, priekšsēdētājs Mihails Zamišļajevs (Latvijas Arodbiedrība ,,Enerģija’’)
 • SIA “Ventbunkers” arodorganizācija, priekšsēdētāja Tamara Hofmarka (Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrība)
 • Alūksnes Ceļu darbinieku arodorganizācija, priekšsēdētājs Aivars Rūsis (Latvijas Ceļu darbinieku arodu apvienība)

Aktīvākie jaunieši

 • Matijs Babris (Latvijas Celtnieku arodbiedrība)

Matijs aktīvi darbojas LBAS Jauniešu padomē, vada nozares arodbiedrības Jauniešu padomi “Pilons”. Viņš aktīvi sadarbojas ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un Būvniecības fakultāšu studentiem, iesaistot jauniešus Celtnieku arodbiedrībā. Viņš ir nozares arodbiedrības Dzimumu līdztiesības un jauniešu darba komisijas priekšsēdētājs un darbojas Eiropas Būvniecības un kokrūpniecības konfederācijas Jauniešu lietu komisijā kā Latvijas Celtnieku arodbiedrības pārstāvis.

 • Madars Eglīte (Latvijas Industriālo nozaru arodbiedrība)

Madars Eglīte Valmieras stikla šķiedrā strādā par šķērmašīnu iekārtu operatoru jau 10 gadus un tikpat ilgi ir arī aktīvs arodbiedrības biedrs. Madars ir savas nodaļas arodkomitejas priekšsēdētājs, atbildīgs un ar iniciatīvu. Vienmēr ideju pilns par to, kur uzzināt ko jaunu un aizbraukt pieredzes apmaiņā. LBAS jauniešu koordinatoriem iesaka rīkot skype konferences. Piedalījies nozīmīgā starptautiskā arodbiedrību projektā, un pēc tā aktīvi organizēja apmācības jaunajiem biedriem.

 • Inese Kļaviņa (Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība)

Viņa ir jaunā Lattelecom KCD RN arodorganizācijas priekšsēdētāja – drīz jau būs gads, un aktīvi iesaistās nozares arodbiedrības pasākumos un jauniešu piesaistē arodbiedrību kustībā.

 • Kristīne Kursīte (Latvijas Lauksaimniecības un pārtikas nozaru arodbiedrība)

Kristīne Kursīte strādā AS „Cēsu alus” par darba aizsardzības un vides speciālisti. Viņa aktīvi darbojas arodorganizācijā, apmāca biedrus un sadarbojas ar uzticības personām darba aizsardzības jomā. Kristīne aktīvi iesaistās gan nozares arodbiedrības, gan LBAS, gan starptautiskos pasākumos. Pateicoties viņas un darbinieku aktīvai līdzdalībai, AS „Cēsu alus” apbalvots kā "Zaļākais darba kolektīvs 2016". Kristīne aktīvi darbojas sociālajos tīklos, izsakot savu viedokli par arodbiedrību, vides aizsardzību un darba drošību. Vienmēr smaidīga un optimistiska Kristīne spēj aizraut un piesaistīt jauniem projektiem arī pārējos “Cēsu alus” jauniešus!