Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS: jāpaplašina ar nodokļiem neapliekamais koplīgumā paredzēto sociālo garantiju loks

10. februāris, 2017

9. februārī Finanšu ministrijā notika Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomes sēde, kurā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji nodokļu politikas veidošanas un ēnu ekonomikas apkarošanas kontekstā uzturēja prasību paplašināt ar nodokļiem neapliekamo koplīgumā paredzēto sociālo garantiju loku. Finanšu ministrijā šie priekšlikumi rakstiski jāiesniedz līdz 24.februārim.

Arodbiedrību pārstāvji Finanšu ministrijai jautāja arī par Valsts ieņēmuma dienesta (VID) darbinieku situāciju, jo publiski izskanējusi ziņa par plānotu daudzskaitlīgu darbinieku atbrīvošanu no darba.

Jau ziņots, ka šogad koplīgumos paredzētās sociālās garantijas, kas ir ēdināšana darba vietā, nav vairs jāapliek ar darbaspēka nodokļiem. LBAS un arī darba devēju pārstāvji pauda viedokli, ka šīs nodokļu atlaides ir jāattiecina arī gan uz valsts, gan pašvaldību kapitālsabiedrībām, kā savulaik jau bija vienojusies šī jautājuma risināšanai izveidotā darba grupa. Par šādas iespējas izmantošanu interesi ir paudušas arī valsts un pašvaldību institūcijas.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: “Mēs piedāvājām ar darbaspēka nodokļiem neapliekamo koplīgumu sociālo garantiju groza paplašināšanu gan finansiāli apmēra ziņā, gan arī ar citiem pakalpojumiem – transportu no un uz darbavietu, vidējās profesionālās un augstākās izglītības iegūšanu un atsevišķiem veselības aprūpes pakalpojumiem.”

LBAS priekšsēdētājs E. Baldzēns uzsvēra, ka LBAS priekšlikumus atbalstīja gan Latvijas Darba devēju konfederācija, gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības vadība finanšu ministrei D. Reizniecei – Ozolai jautāja par VID darbinieku situāciju, jo publiski ticis paziņots par 333 darbinieku iespējamo atbrīvošanu no darba. Arodbiedrības tika informētas, ka šogad tiks likvidētas 232 amatu vietas, un no darba tiks atbrīvoti 20 reāli darbinieki. Atbrīvošana galvenokārt notikšot reģionu struktūrvienībās, kur darbiniekiem piedāvāšot darbu kādā no tuvākajām VID institūcijām.

Arodbiedrības šajā kontekstā uzsvēra viedokli, ka galvenais ir, lai profesionāli un kompetenti darbinieki nezaudētu savas darbavietas un atalgojumu.

Nākamā Budžeta un nodokļu politikas apakšpadomes sēde notiks 16.februārī, un tās dienas kārtībā būs jautājums par zinātnes un augstskolu finansējuma nepietiekamību un tā neatbilstību normatīvo aktu prasībām.