Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Māstrihtas līguma 25.gadadiena

10. februāris, 2017

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) prezidenta Georges Dassis paziņojums, atzīmējot Māstrihtas līguma 25.gadadienu

7. februārī, kad mēs atzīmējam Māstrihtas līguma 25. gadadienu, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja vēršas pie politiskajiem līderiem, Eiropas pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kuras mēs pārstāvam, un visiem Eiropas pilsoņiem, ar aicinājumu uz sociālu un ekonomisku solidaritāti, kas ir steidzami nepieciešama visā Eiropā.

Pirms 25 gadiem Eiropā atradās satricinājuma periodā: aukstā kara sekas; Berlīnes mūra krišana un Vācijas atkalapvienošanās; Austrumeiropas valstu ceļš uz demokrātiju. Tomēr šajā nozīmīgajā dienā 1992. gadā 12 Eiropas Kopienas nācijas parakstīja šo Eiropas līgumu, tādējādi radot Eiropas Savienību, kādu mēs to pazīstam, un tās lielāko sasniegumu - vienoto valūtu.

Šodienas ģeopolitiskā aina arī ir satricinājums: Rietumu alianse tiek apšaubīta; Austrumeiropa jūtas apdraudēta; Dienvideiropa robežojas ar konflikta zonām un ir bēgļu krīze. Visur maršē nacionālisti un populisti, un gaidāmās Prezidenta un Parlamenta vēlēšanās pastāv risks nodot balsis un varu ekstrēmistiem. BREXIT; terorisms joprojām ir pastāvīgs drauds; iedzīvotāji pieprasa darba vietas, drošību un atbildes. Mūsdienu Eiropas ideja tiek izaicināta kā nekad agrāk. Arī padziļinātas un patiesas Ekonomiskās un monetārās savienības (EMS) galvenie elementi joprojām trūkst.

Kā mūsu komiteja paziņoja nesenajās debatēs ar komisāru P. Moskovisī un mūsu uzklausīšanas sanāksmē par eiro valūtas nākotni, mēs aicinām mūsu politiskos līderus būt apņēmīgiem un atkal drosmīgi rīkoties, lai sniegtu jaunu redzējumu un iedvesmu, kas eiropiešiem ir tik ļoti nepieciešama mūsu kopīgā mērķa sajūtas atjaunošanai.

ES un EMS, kas abas izveidotas Māstrihtā, ir jāpadziļina ar kopīgu politisku vēstījumu. Jāievieš padziļinātas un patiesas Ekonomiskās un monetārās savienības iztrūkstošie pīlāri, lai nodrošinātu ilgstošu stabilitāti un labklājību Eiropas iedzīvotājiem. Šī ir galvenā šodienas prioritāte uzņēmumiem, darba ņēmējiem un visām citām pilsoniskās sabiedrības organizācijām visā Eiropā. Ir jāsper izšķiroši soļi, lai panāktu uzticamu, vēl ciešāku un neatgriezenisku partnerību starp ES dalībvalstīm.