Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS vadība tiekas ar Saeimas priekšsēdētāju

14. marts, 2017

Šodien LBAS vadība tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci.

LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns un LBAS priekšsēdētāja vietnieks Aleksandrs Muhlinkins informēja Saeimas priekšsēdētāju par LBAS nostāju saistībā ar plānotajām izmaiņām nodokļu politikā, par iniciatīvas nodokļu atlaidēm koplīgumos paredzētajām sociālajām garantijām darbiniekiem paplašināšanu, par nepieciešamību rast papildu finansējumu veselības aprūpei un iespējamo veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas sasaisti ar nodokļu nomaksu un ka nav pieļaujama veselības aprūpes nozares pakārtošana privātajiem apdrošinātājiem. LBAS vadība ar Saeimas priekšsēdētāju pārrunāja arī plānotos grozījumus Darba likumā, īpaši uzsverot LBAS viedokli saistībā ar Darba likuma 68. un 110.pantu.

LBAS priekšsēdētājs E. Baldzēns sarunā pauda atzinību Finanšu ministrijas prezentētajām nodokļu politikas izmaiņām, jo ir ņemtas vērā arodbiedrību prasības gan saistībā ar darbaspēka nodokļu samazināšanu un nodokļa sloga izlīdzināšanu darbam un kapitālam, gan neapliekamā minimuma un minimālās algas paaugstināšanu u.c., gan par stabilu pašvaldību funkciju finanšu nodrošinājumu.

I.Mūrniece pauda gandarījumu, ka darba ņēmēju un darba devēju organizācijas ir spējušas panākt kompromisu jautājumā par gaidāmo nodokļu reformu. Par nodokļu izmaiņām vēl gaidāmas diskusijas valdībā un Saeimā, taču, kā atzīmēja Saeimas priekšsēdētāja, no visām iesaistītajām pusēm par reformas sākotnējo piedāvājumu patlaban ir saņemti pozitīvi signāli. I. Mūrniece atzina, ka viens no svarīgākajiem risināmajiem jautājumiem būs par to, kā kompensēt budžeta ieņēmumu kritumu, ko sākotnēji nesīs būtiska iedzīvotāju ienākumu nodokļa samazināšana.

Gan LBAS vadība, gan Saeimas priekšsēdētāja pauda kopīgu viedokli, ka nodokļu reformai ir jānotiek, kā plānots, atlikt to nevar.

I.Mūrniece aicināja arodbiedrību pārstāvjus aktīvi iesaistīties maija beigās plānotajā Saeimas un nevalstisko organizāciju forumā, kas pēdējos gados kļuvis par nozīmīgu sadarbības platformu politiķiem, sociālajiem partneriem un nevalstiskajām organizācijām.