Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS juristu sanāksmē

6. aprīlis, 2017

Šodien notika LBAS juristu sanāksme, kurā piedalījās LBAS dalīborganizāciju speciālisti un vadītāji. Galvenais darba kārtības jautājums bija likumprojekts “Grozījumi Darba likumā”.

Tādēļ, ka 10. aprīlī plkst. 9.30 Labklājības ministrijā notiks starpinstitūciju sanāksme par likumprojektu “Grozījumi Darba likumā”, LBAS aptaujāja dalīborganizāciju speciālistu viedokļus argumentētam viedoklim ar ministrijām.

LBAS priekšsēdētāja vietniece Irēna Liepiņa norādīja, ka par šo likumprojektu ministrijas izteikušās ļoti aktīvi, krasi no LBAS viedokļa atšķiras Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) viedoklis. Protams, viens no “karstākajiem” tematiem ir Darba likuma 68. un 110.pants. LBAS uzskata, ka tajos līdz šim ir saglabāts optimālais darbinieku aizsardzības līmenis un ka zemāks tas nedrīkst kļūt.

“Sociālajiem partneriem ir jāsper kopīgs solis ģenerālvienošanās slēgšanā,” norāda I. Liepiņa, “jo ar ģenerālvienošanās palīdzību ir iespējams dažus jautājumus risināt elastīgāk, ņemot vērā nozares specifiku.”

LBAS ar cieņu uztver sociālo partneru ierosinājumus, taču stingri iestājas par darbinieku tiesībām un uzskata, ka šobrīd nav pamata mazināt darbinieku tiesisko aizsardzību.