Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Darba svētkos 1. maijā

28. aprīlis, 2017

1.maijs Latvijā ir ne vien Darba svētki, bet arī Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena. Tādēļ LBAS vadība kopā ar LBAS dalīborganizāciju vadītājiem šogad Darba svētkus atzīmēs, godinot Satversmes sapulces rosinātāja un tajā ievēlētā deputāta dzejnieka Jāņa Raiņa piemiņu.

LBAS pārstāvji 1. maijā labiekārtos Raiņa un Aspazijas vasarnīcas – muzeja dārzu Jūrmalā, stādot tajā LBAS sarūpētās parka rozes un veicot citus darbus.

Daļu rožu stādu dāvina Nacionālais botāniskais dārzs, atbalstot Latvijai nozīmīgo kultūrvēsturisko objektu. Botāniskā dārza speciāliste Ilma Nereta izvēlējās īpašas Latvijas rožu šķirnes, kādām līdzīgas savulaik varēja priecēt arī Raini un Aspaziju.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcas – muzeja galvenā speciāliste Astrīda Cīrule atzīst, ka 1.maijs muzejā vienmēr ir īpašs: “Satversmes sapulces deputāti bija abi dzejnieki – gan Rainis, gan Aspazija, un Rainis katru gadu rakstīja īpašu dzejoli, kas bija veltīts 1.maijam. Muzejs ir pateicīgs par LBAS ideju, jo tikai pagājušā gada augustā mēs atvērāmies pēc restaurācijas, un mūsu dārzam vēl jātop. Darba svētkos kopīgi stādīsim rozes mūsu valsts dibinātāju piemiņai un Latvijas nākotnei, tās simtgadi gaidot.”

Memoriālo muzeju apvienības mājas lapā lasām, ka Raiņa un Aspazijas vasarnīca ir muzejs, kas veltīts divām izcilām personībām latviešu kultūrā. Tas saglabā, popularizē un aktualizē viņu kultūras mantojumu. Vasarnīcu Majoros Rainis nopirka 1926. gada rudenī. No 1927. līdz 1929. gadam tā bija dzejnieku darba un vasaras atpūtas vieta. Vasarnīca kļuva par Raiņa pēdējo dzīves vietu.

1949. gadā vasarnīcā tika atklāts Raiņa muzejs, bet 1969. gadā izveidots muzeja komplekss, kurā apvienotas trīs Jūrmalas koka apbūvei raksturīgas ēkas.