Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

ETUC par algu starpību vīriešiem un sievietēm

13. septembris, 2017

Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) novērojumi attiecībā uz Eiropas Sociālās hartas kolektīvajām sūdzībām par algu starpību vīriešiem un sievietēm un sieviešu pārstāvniecību kompāniju valdēs.

ETUC ļoti aktīvi darbojas darbinieku un viņu arodbiedrību interešu pārstāvībā attiecībā uz Eiropas Sociālo hartu un tās pārraudzības institūcijām. Īpaši tas attiecas uz Kolektīvo sūdzību protokolu.

Šajā sakarā ETUC ir nolēmusi izteikt tā saucamos novērojumus attiecībā uz Kolektīvajām sūdzībām Nr.124-138, ko iesniegusi Eiropas Sieviešu universitāte pret 15 valstīm (Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Čehija, Somija, Francija, Grieķija, Īrija, Itālija, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Slovēnija, Zviedrija), kuras ratificējušas kolektīvo sūdzību procedūru.

Galvenie iemesli ETUC lēmumam ir sekojoši:

  • Tas ir nebijis gadījums, kad sūdzība iesniegta pret 15 valstīm, kuras ratificējušas konvenciju;
  • Sūdzība satur svarīgas prioritātes:
  1. Algu starpība vīriešiem un sievietēm - Eiropas Arodbiedrību konfederācijai tiek piedāvāta iespēja tiesiski un publiski iesaistīties cīņā par algu starpību vīriešiem un sievietēm samazināšanu;
  2. Sieviešu pārstāvniecība kompāniju valdēs privātajos un publiskajos uzņēmumos – tā kā trūkst precīza tiesiska ietvara un/vai ir novērota neliela piemērotība praksē, ETUC ir iespēja šiem jautājumiem pievērst pastiprinātu uzmanību.

ETUC ir izveidojusi īpašu iekšēju darba grupu, kas sastāv no ETUC padomdevējiem un ETUI Izpētes departamenta speciālistiem.

Brisele, 12.septembrī