Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Cienīga darba dienā 7. oktobrī Eiropas un pasaules arodbiedrības prasa izbeigt korporāciju alkatību

6. oktobris, 2017

Katru gadu 7. oktobrī arodbiedrības visos kontinentos pasaulē atzīmē Cienīga darba dienu.

Cienīgam darbam jābūt ikviena cilvēka darba kārtībā - darbinieku, darba devēju un valdību. Cienīgs darbs ir cienīgas dzīves pamats, iespēja nopelnīt iztiku un dot ieguldījumu sabiedrībā.

Darbinieki organizē arodbiedrības, lai panāktu cienīgu darbu: pieņemamu darba laiku, taisnīgu algu, slimības pabalstu, apmaksātu atvaļinājumu utt. Nekas no šī nav panākts bez darbinieku organizēšanās un kopīgas rīcības. Dažās valstīs vēl tas nav sasniegts, bet daudzās - ierobežots.

Cienīga darba ienaidnieks ir un vienmēr ir bijusi korporatīvā alkatība. Pārmērīgu peļņu var gūt tikai uz strādājošo rēķina, un pēdējos gados peļņa pieaug, bet algu samazināšanās ir proporcionāla peļņas izaugsmei. Eiropā kopš 70. gadu vidus algas ir pakāpeniski samazinājušās - no gandrīz 73% līdz apmēram 63% šodien.

Šis process ir cieši saistīts ar ilgstošu un sarežģītu globālo līgumslēdzēju un apakšuzņēmēju piegādes ķēžu izveidi, nodrošinot preces un pakalpojumus, kas virza globālos zīmolus, pārāk bieži izmantojot izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un negodīgu algu un citu izmaksu samazināšanu. Šīs tendences pamatā pārāk bieži ir atteikums atzīt vai sarunāties ar arodbiedrībām un dažreiz pat aizliegt dalību arodbiedrībās. Ja darbinieki neorganizējas, viņi ir bezspēcīgi, lai nodrošinātu cienīgu darba samaksu un nosacījumus.

Minēsim dažus no Eiropas un pasaules likumpārkāpējiem.

Sāksim ar samērā nelielu piemēru Slovākijas banku sektorā. Vairāk nekā 20 gadus Slovākijas Banku asociācija veica pārrunas par algu pieaugumu ar arodbiedrībām. Pagājušā gada peļņa nozarē pieauga par 23%, bet algas pieauga par 1%. Iepriekšējā gada peļņa palielinājās par 13%, bet algas - par 1,5%. Arodbiedrības bija ļoti pieticīgas to prasībās. Bet šogad darba devēju asociācija pēkšņi un vienpusēji atkāpās no darba koplīguma pārrunām. Darba devēji vēlas sarunas uzņēmuma līmenī: lai dažu darbinieku situācija nedaudz uzlabojas un citu ir daudz sliktāka. Mēs aicinām Slovākijas Banku asociāciju rīkoties atbildīgi un pieklājīgi un atgriezties pie sarunu galda!

Vēl nepatīkamāki ir fakti par darbiniekiem Gösa dzelzceļa transportlīdzekļu rūpnīcā Smederevska Palanka, Serbijā. Viņi streiko pēdējos sešus mēnešus, jo viņiem nav izmaksāta alga par 20 mēnešiem, un darba devēja sociālās iemaksas nav veiktas kopš 2014. gada.

Minēsim arī pasaules zīmolu: McDonald's, ātrās ēdināšanas ķēdi. Dažās valstīs McDonald's ir cienīgi darba devēji, bet citās - nav. Dānijā šis darba devējs vienojas ar visiem darbiniekiem korporatīvajos un franšīzes veikalos, maksā vairāk nekā EUR 15 par stundu, garantē noteiktas darba stundas mēnesī, maksā vairāk par virsstundām un piedāvā apmaksātu atvaļinājumu, kas pārsniedz likumā noteiktās prasības. Francijā viņi vienojas tikai ar korporatīvo veikalu darbiniekiem, maksā gandrīz 10 eiro par stundu, nosaka parastās darba stundas un papildus maksā par virsstundām. Apvienotajā Karalistē McDonald's nav darba koplīgums ar darba ņēmējiem, un viņi nepiedalās sarunās ar arodbiedrību par darba apstākļiem. Tā rezultātā darba samaksa ir zemāka nekā Dānijā un Francijā, nulles stundu līgumos nav garantētas stundas vairāk nekā 80 000 darba ņēmējiem, un netiek maksāts par virsstundām.

Ryanair ir Eiropas (Īrijas) uzņēmums, kas atsakās atzīt arodbiedrības un sarunāties ar tām. Uzņēmums ir slavens ar "lētu cenu", tā algas noteikti ir zemas; tā atceļ tik daudz lidojumu, jo zaudē darbaspēku – piloti aiziet uz aviosabiedrībām, kuras atzīst arodbiedrības un maksā cienīgas algas.

Pasaules zīmolu radītā peļņa ir milzīga, un tā varētu viegli ietvert kaut nelielu algu pieaugumu.

Jaunie skaitļi no Starptautiskās arodbiedrību konfederācijas (ITUC) liecina, ka Šveices pārtikas milža Nestle bruto peļņa ir 46 miljardi ASV dolāru (39 miljardi euro), - to samazinātu tikai nedaudz, ja darba ņēmējiem maksātu papildu 50 ASV dolāru (42,55 euro) mēnesī. Ar papildu naudas līdzekļu apjomu 14,8 miljardu ASV dolāru apmērā (2014. gadā) Nestle varētu viegli atļauties 339 000 uzņēmuma darbinieku un 4,1 miljonu piegādes ķēdes darbinieku atalgojuma pieaugumu. Tāpat arī tehnoloģiju giganta Samsung bruto peļņa 70 mljrd. ASV dolāru apmērā (59,3 miljardi euro) tiktu samazināta tikai par 1 miljardu dolāru, ja tā piegādes ķēžu darbiniekiem maksātu papildu 50 ASV dolārus (42,55 eiro) mēnesī. Peļņas samazinājums nebūtu tik būtisks, taču uzlabojums darba ņēmēju dzīvē būtu ievērojams. Starp citu, Samsung neļauj veidot arodbiedrības ne savā uzņēmumā, ne arī sadarbojas ar piegādātāju uzņēmumiem, kuros ir arodbiedrības!

Visu šo iemeslu dēļ šī gada 7. oktobrī – Cienīga darba dienā arodbiedrības prasa "izbeigt korporāciju alkatību" un "pasaulei nepieciešams darba samaksas pieaugums". Lai sasniegtu šo darba samaksas pieaugumu, mums ir vajadzīgas stipras arodbiedrības, kas apsēžas pie galda kopā ar darba devējiem, lai kopīgi vienotos par darba samaksu un nosacījumiem. Tas ir mazākais, ko ir pelnījuši darbinieki - Eiropā, Āzijā un visā pasaulē.

Eiropas arodbiedrību konfederācija