Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Paziņojam LBAS konkursa PROFS 2017 fināla dalībniekus!

10. novembris, 2017

LBAS organizētā konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2017 pusfināli ir noslēgušies, un ir zināms, ka 1. decembrī konkursa finālā Rīgā piedalīsies septiņas komandas.

Valsts darba inspekcijas Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001)

Tās būs:

  • Ogres tehnikuma 1. komanda,
  • Liepājas Valsts tehnikuma 1. komanda,
  • Rīgas Tehniskās koledžas komanda,
  • Jēkabpils Agrobiznesa koledžas komanda,
  • Malnavas koledžas komanda,
  • Ogres tehnikuma 2. komanda,
  • Rīgas Celtniecības koledžas 1. komanda.

Pirmās piecas komandas ir pusfinālu uzvarētājas, bet tā kā konkursa Nolikums paredz, ka izcilu rezultātu gadījumā žūrija var izvirzīt finālam arī divas komandas no vienas reģiona pusfināla kārtas, kuras ieguvušas lielāko punktu skaitu, tad šī iemesla dēļ Ogres tehnikuma 2. komanda un Rīgas Celtniecības koledžas 1. komanda ieguva tiesības startēt konkursa PROFS 2017 finālā.

Jau informējām, ka LBAS šogad atsāk konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS organizēšanu, un šogad konkursā piedalās 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Šī konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu un arodbiedrību.

Konkursa žūrijā strādā LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls, LBAS darba tiesību konsultants Kaspars Rācenājs, kā arī Valsts darba inspekcijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji.

Konkurss notiek ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.