Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai zini, ka Darba likuma 110. pants nosaka: darbinieku - arodbiedrības biedru nedrīkst atbrīvot no darba bez arodbiedrības piekrišanas?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS konkursa PROFS 2017 fināla uzvarētāja – Liepājas Valsts tehnikuma komanda

1. decembris, 2017

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa PROFS 2017 finālā zināšanās par darba tiesībām, darba drošību un sociālo dialogu sīvā konkurencē uzvarēja Liepājas Valsts tehnikuma komanda.

Valsts darba inspekcijas Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001)

Otro vietu ieguva Ogres tehnikuma pirmā komanda, trešo – Rīgas Celtniecības koledža, aiz sevis atstājot Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, Ogres tehnikuma otro, Malnavas koledžas un Rīgas Tehniskās koledžas komandas.

Jau informējām, ka LBAS šogad atsāk konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS organizēšanu, un šogad konkursā piedalījās 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Konkursa pusfināli notika Daugavpilī, Liepājā, Valmierā un divi Rīgā. Šī konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par sociālo dialogu un arodbiedrību.

Konkursa fināla žūrijā strādāja Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis, Latvijas Darba devēju konfederācijas darba tiesību konsultants, jurists Andris Alksnis, LBAS darba aizsardzības konsultants Mārtiņš Pužuls, LBAS darba tiesību konsultants, jurists Kaspars Rācenājs.

Konkurss notiek ESF projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” aktivitātes “Izglītojošas aktivitātes profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem” ietvaros.

Konkursa PROFS fināla norisi atbalstīja AS “Olainfarm”, AS “Cēsu alus”, SIA “GRIF” un papīra, kancelejas un biroja preču, biroja tehnikas un mēbeļu tirgotājs SIA „Daiļrade EKSPO”, kas bija sarūpējuši pārsteiguma balvas. Konkursa PROFS 2017 finālistiem priekšnesumu sniedza Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu grupa DrumLine Latvia.