Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

LBAS organizē Starptautiskajai darba aizsardzības dienai veltītu konferenci

25. aprīlis, 2018

26. aprīlī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) organizē ikgadējo Starptautiskajai darba aizsardzības dienai veltīto konferenci.

Konference notiks Arodbiedrību namā, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 2. stāva zālē, un pulcēs arodbiedrību aktīvistus un speciālistus, uzticības personas un darba aizsardzības speciālistus no visas Latvijas.

Konference sāksies plkst. 10.00 ar piemiņas brīdi bojā gājušajiem un cietušajiem nelaimes gadījumos darbā. Pasākumu atklās LBAS priekšsēdētāja vietniece Irēna Liepiņa.

Pirmā tēma konferences dienas kārtībā būs “Darba aizsardzība Latvijā – vakar, šodien, rīt”, par kuru plašā prezentācijā informēs Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis.

Lai pievērstu visas pasaules uzmanību nepieciešamībai uzlabot darba drošību tieši jaunajiem darbiniekiem, 28. aprīlī Starptautiskā Darba organizācija uzsāk kampaņu “Jaunās paaudzes drošība un veselība”. Tādēļ arī vairākas šīs konferences tēmas ir veltītas tieši jaunu darbinieku drošībai darba vidē. RSU Darba drošības un vides veselības institūta pētniece Jeļena Reste iepazīstinās ar pētījuma “Jaunieši un arodslimības” rezultātiem. Par arodbiedrību pieredzi darba aizsardzības izglītošanas sistēmā informēs LBAS eksperts darba aizsardzības jautājumos Ziedonis Antapsons.

Ar progresīvām un radošām darba aizsardzības apmācību programmām Latvijā iepazīstinās RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš, bet par apmācību programmām darba aizsardzībā Ziemeļvalstīs informēs SIA “Darba drošības centrs” Mācību centra vadītājs Imants Mežals. Ar pieredzi jauno darbinieku izglītošanā dalīsies AS “Rīgas Piena kombināts” darba aizsardzības speciāliste Alise Sarcevica un AS „Latvenergo” darba aizsardzības speciāliste Endija Kalnmale. Savukārt par arodbiedrību dalību jauniešu izglītošanā darba aizsardzības jomā informēs LBAS darba aizsardzības vecākais speciālists Mārtiņš Pužuls. Konference noslēgsies ar dalībnieku diskusiju.