Aptauju arhīvs »Aptauja

Cik dienas gadā Jūs pavadiet uzņēmuma organizētajās apmācībās?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

ES Padomes prezidentvalsts Austrija – 2018. gada 1. jūlijs – 31. decembris

17. jūlijs, 2018

Austrijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē pārņem rotējošo prezidentūru no Bulgārijas, uzsvaru liekot uz drošības un migrācijas jautājumiem, kā arī nepieciešamību nodrošināt labklājību un stabilitāti kaimiņvalstīs caur digitalizācijas un konkurētspējas palielināšanu.

Austrijas prezidentūras prioritāšu vadmotīvs ir šāds: "Eiropa, kas aizsargā". Lai sasniegtu šo mērķi, Austrijas prezidentūras pieeja balstīsies uz subsidiaritātes principa pastiprināšanu. Austrijas prezidentūra atzīmē, ka Eiropas Savienībai jākoncentrējas uz lieliem jautājumiem, kam nepieciešams kopīgs risinājums, un jāatkāpjas soli atpakaļ, kad dalībvalstis vai reģioni spēj paši pieņemt lēmumus mazākos jautājumos. Šādā veidā šīs pieejas mērķis ir ņemt vērā Eiropas Savienības devīzi "Vienoti dažādībā".

Prezidentvalsts programmā īpaša uzmanība ir pievērsta patvēruma un migrācijas jautājumiem, ārējo robežu aizsardzībai, radikalizācijas, terorisma un organizētās noziedzības apkarošanai, digitālajai drošībai un Eiropas vērtību aizsardzībai.

Austrijas prezidentūras laikā tiks uzsākta nākamā ES Daudz gadu budžeta (2021-2027) priekšlikuma izskatīšana, kā arī turpinātas Brexit sarunas.

Kopš 1995. gadā Austrija pievienojās ES, šī ir trešā reize, kad tā ir ES Padomes prezidentvalsts.