Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

#SOTEU 2018: nepieciešami stingri un noteikti priekšlikumi, lai atjaunotu sociālo taisnīgumu darbiniekiem, ETUC iesaka Junkeram

12. septembris, 2018

2018. gada 12. septembrī Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers teiks savu uzrunu par stāvokli Eiropas Savienībā, un šajā sakarā Eiropas Arodbiedrību konfederācija (ETUC) mudina viņu sniegt stingrus un noteiktus priekšlikumus par Eiropas nākotni, lai atjaunotu sociālo taisnīgumu pirms ES vēlēšanām.

ETUC ģenerālsekretārs Luka Visentini aicina veidot plašu Eiropas aliansi no partijām, politiķiem, sociālajiem partneriem un pilsoniskās sabiedrības organizācijām, lai atbalstītu demokrātiskās vērtības un apkarotu populismu, nacionālismu un rasismu.

“Steidzami ir nepieciešama alianse, lai aizsargātu demokrātiju no populistiem un galēji labējiem spēkiem,” sacīja Luka Visentini. " Ticība vadošajiem politiķiem ir visu laiku viszemākā, jo pēdējo desmit gadu laikā viņi ir pieļāvuši pieaugošu nevienlīdzību, nabadzību darba vietā un dzīves līmeņa pazemināšanos. Tagad ir laiks pretoties ekstrēmismam un rīkoties sociālā taisnīguma vārdā”.

"Eiropa, kas aizsargā” - uz ko Žans Klods Junkers ir pamatoti aicinājis, nevar balstīties tikai uz drošību, aizsardzību un robežkontroli. Eiropai ir vajadzīgs sociālais taisnīgums, un, ja demokrātiskās partijas to nespēj nodrošināt, tad vēlētāji diemžēl raudzīsies uz citām partijām.

“ES ir vajadzīgi ieguldījumi un kvalitatīvi darbi. Jāstiprina ES iniciatīvas, lai veicinātu publiskā un privātā sektora ieguldījumus, tostarp EMS paketi. Jāveic konkrēti pasākumi, lai Eiropas Sociālo tiesību pīlāru īstenotu pirms Eiropas vēlēšanām. Ir nepieciešams reāls progress attiecībā uz darba un dzīves līdzsvaru, pārredzamiem un prognozējamiem darba apstākļiem, piekļuvi sociālajai aizsardzībai, Eiropas Darba iestādei un mobilitātes tiesību aktu kopumam, un mēs sagaidām lielāku mērķtiecību un nekavējošu rīcību, īpaši no valstu valdībām.”

“Arī darba samaksas nevienlīdzība ir jārisina daudz nopietnāk: sieviešu darba samaksas atšķirība, austrumu un rietumu atalgojuma atšķirība un nabadzības algas visās valstīs. Augstāka alga un augšupvērsta konverģence veicinātu pieprasījumu, palielinātu konkurētspēju un mazinātu aizvainojumu. ES būtu jādara viss iespējamais, lai veicinātu efektīvas ražošanas attiecības, koplīgumus, sociālo dialogu ES un valstu līmenī, kā arī darba ņēmēju līdzdalību.

“Rīcība attiecībā uz klimata pārmaiņām un digitalizāciju ir jārealizē tādā veidā, lai risinātu to ietekmi uz sociālajiem un nodarbinātības jautājumiem, kā arī iespējamiem darba zaudējumiem, tostarp ar ES rūpniecības politikas palīdzību.

“Ir jāatrod kopējs risinājums migrācijai, pamatojoties uz noteikumiem, daudzpusību un cilvēktiesībām, iesaistot sociālos partnerus un pilsoniskās sabiedrības organizācijas, kurām var būt būtiska nozīme bēgļu un migrantu integrēšanā.”

Uzrunu un debates būs iespējams skatīties http://www.europarl.europa.eu/ep-live/lv/plenary/video?date=12-09-2018 un LTV tiešraidē, portālos delfi.lv un la.lv.