Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

7. oktobris – Pasaules diena cienīgam darbam: mainām noteikumus!

5. oktobris, 2018

7. oktobrī darbinieki visā pasaulē atzīmēs 11. Pasaules dienu cienīgam darbam.

Šī gada globālā tēma „Mainām noteikumus” uzsver globālās ekonomiskās sistēmas netaisnīgumu un demokrātijas mazināšanos, kas negatīvi ietekmē darbinieku tiesības daudzās valstīs.

"Noteikumi darbojas pret strādājošajiem, un tāpēc pastāv ekonomiskās nevienlīdzības un nedrošības līmenis, toties neliels skaits globālo konglomerātu, piemēram, Amazon, iegūst milzīgas bagātības, kas pieder tikai nedaudziem. Pasaulē ir pietiekami daudz bagātību, lai risinātu mūsdienu problēmas - radītu cienīgu darbu visiem, nodrošinot vispārēju sociālo aizsardzību, risinot klimata pārmaiņas un visas citas lietas, kas jādara, lai nodrošinātu, ka cilvēki var cienīgi dzīvot uz ilgtspējīgas planētas. Taču noteikumi ir jāmaina. Lai to panāktu, mums jāveido darbinieku spēks. Pasaules diena cienīgam darbam ir svarīgs pavērsiens ceļā uz ITUC Pasaules kongresu, kas notiks decembrī Kopenhāgenā, kur mēs pieņemsim vērienīgu un visaptverošu arodbiedrību darba kārtību pārmaiņām un ekonomikas atjaunošanai ", saka ITUC ģenerālsekretāre Šarana Barova.

"Kopš Pasaules dienas par cienīgu darbu uzsākšanas 2008. gadā desmitiem miljonu cilvēku vairāk nekā 100 valstīs piedalījās dažādās aktivitātēs, lai atzīmētu arodbiedrību sasniegumus, godinot tos, kuri ir daudz upurējuši, cīnoties par demokrātiskām tiesībām un brīvībām, sekmējot sociālo un ekonomisko progresu, kas sniedz labumu visiem, nevis tikai priviliģēto elitei. Šogad atkal arodbiedrības un citas progresīvās kustības mobilizēsies, lai demonstrētu mūsu apņemšanos atprasīt demokrātisko telpu un pārskatīt pasaules ekonomikas noteikumus, organizējot un atbalstot labāku pasauli. "

Arī 7.oktobrī paredzētās prezidenta vēlēšanas Brazīlijā pastiprinās arodbiedrību uzstājīgo prasību atbrīvot no cietuma bijušo prezidentu Lulu. Lulam tika nepamatoti piespriests 12 gadu cietumsods, un, lai arī viņš bija vispopulārākais kandidāts, viņam neļāva piedalīties vēlēšanās.