Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Aicinām darba devējus pieteikties atbalsta saņemšanai projekta „Atbalsts ilgākam darba mūžam” ietvaros

11. oktobris, 2018

No š.g. 1.oktobra līdz 19.oktobrim darba devēji - komersanti un valsts vai pašvaldību institūcijas no visas Latvijas, kas nodarbina personas vecumā no 50 gadiem – var pieteikties dalībai projekta Nr. 7.3.2.0/16/I/001 „Atbalsts ilgākam darba mūžam” atbalsta pasākumā.

Atbalsta pasākuma mērķis ir veicināt gados vecāku nodarbināto darbaspēju saglabāšanu un nodarbinātību un tā ietvaros ir paredzēti daudzveidīgie pasākumi darba devējiem un nodarbinātajiem vecumā no 50 gadiem.

Sākotnēji pie darba devēja tiks veikts darba vides, darba vietas un cilvēkresursu potenciāla izvērtējums, piesaistot speciālistu komandu, kuras sastāvā ir darba aizsardzības speciālists, arodveselības ārsts, ergoterapeits un personālvadības speciālists. Izvērtējuma rezultātā katram uzņēmumam vai iestādei tiks izstrādāts novecošanās pārvaldības plāns, kurā tiks iekļauta šāda informācija: uzņēmuma/iestādes vispārējā novērtējuma rezultātu apkopojums (ietver uzņēmuma stratēģijas analīzi, personāla vadības un organizācijas analīzi, darba vides un drošības analīzi), priekšlikumi uzņēmumā/iestādē īstenojamiem pasākumiem novecošanās pārvaldībai, ka arī individuālie mērķa grupas darbinieku darba vides, darba apstākļu, vajadzību un darbspēju potenciāla novērtējumi, kuros tiks noteikti katram nodarbinātajam nepieciešamie atbalsta pasākumi.

Darba devēja iesaistītie nodarbinātie projekta ietvaros saskaņā ar individuālo izvērtējumu varēs saņemt šādus pakalpojumus:

  • karjeras konsultācijas;
  • informālā izglītība (prasmju nodošanas pasākumi un mentorings), kuras ietvaros mērķa grupas persona pilda darba vadītāja funkcijas vai darba devējs mērķa grupas personai nodrošina darba vadītāju ne vairāk kā uz divām nedēļām par to saņemot dotāciju ne vairāk kā pusi no minimālās mēnešalgas;
  • konkurētspējas paaugstināšanas pasākumi, kas ietver arī individuālās un grupu nodarbības un ir vērsti uz personas prasmju pilnveidošanu vai veselības, fiziskā stāvokļa uzlabošanu, ietverot speciālistu (tai skaitā psihologu, psihoterapeitu, fizioterapeitu, uztura speciālistu, arodveselības un arodslimību ārstu) individuālas vai grupu konsultācijas un nodarbības;
  • darba vietu pielāgošana, kuru saskaņā ar ergoterapeita norādījumiem veic darba devējs, par to saņemot dotāciju līdz 711 eiro vienas darba vietas pielāgošanai;
  • veselības uzlabošanas pasākumi, kurus saskaņā ar arodveselības ārsta norādījumiem veic darba ņēmējs, par to saņemot dotāciju līdz 250 eiro vienai personai.

Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai projekta Nr. 7.3.2.0/16/I/001 „Atbalsts ilgākam darba mūžam” ietvaros darba devējam ir nepieciešams iesniegt Nodarbinātības valsts aģentūrā aizpildītu pieteikuma formu un prasīto informāciju, kā arī apliecinājumus par personas datu apstrādi (katram darbiniekam, kuram ir 50 un vairāk gadu, jāparaksta savs Apliecinājums par personas datu apstrādi). Pieteikuma dokumetnāciju ir iespējams iesniegt Nodarbinātības valsts aģentūrā:

  • elektroniski ar drošu elektronisko parakstu uz e-pastu nva@nva.gov.lv;
  • ar pasta sūtījumu uz Nodarbinātības valsts aģentūras adresi (K.Valdemāra ielā 38, k-1, Rīga LV-1010) ar norādi “Pieteikums pasākumam “Darba vides un cilvēkresursu potenciāla izvērtējums”” (nosūtot pieteikumu pa pastu, darba devējs uzņemas atbildību par pieteikuma saņemšanu līdz 2018.gada 19.oktobrim);
  • personīgi apmeklējot Nodarbinātības valsts aģentūru (K.Valdemāra ielā 38, k-1, Rīga LV-1010) un ievietojot Nodarbinātības valsts aģentūras kastītē 1.stāvā.

Papildu informācija par pieteikšanos atbalsta pasākumiem projekta Nr. 7.3.2.0/16/I/001 „Atbalsts ilgākam darba mūžam” ietvaros ir pieejama Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā.