Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Starptautiskās Arodbiedrību konfederācijas ITUC 4.pasaules kongress "Vairot darbinieku spēku - mainīt noteikumus!"

4. decembris, 2018

Vairāk nekā 1200 arodbiedrības biedri, pārstāvot darbiniekus no 132 valstīm, ir pulcējušies Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas Bella konferenču centrā uz savu kongresu.

Kongresa atklāšanas ceremonijā delegātus uzrunāja Dānijas premjerministrs Larss Lokke Rasmusens, Kopenhāgenas mērs Franks Jensens un Starptautiskās Darba organizācijas generāldirektors Gajs Raiders.

Lizete Risgārda, Dānijas Arodbiedrību konfederācijas LO-Denmark prezidente, apsveica kongresa delegātus, atgādinot, ka mēs esam – un vienmēr būsim – globāla arodbiedrību kustība. Mēs esam pasaules lielākā miera kustība, kas balstās uz starptautisku solidaritāti un sadarbību. L.Risgārda ir pārliecināta, ka kongress pieņems spēcīgus politiskus lēmumus, kas sniegs atbildes uz mūsu globālajiem izaicinājumiem.

Dānijas premjerministrs aicināja ITUC pasaules kongresu iet tālāk par noteikumu mainīšanu, jautājot, kāpēc gan nemainīt visu pasauli, lai arodbiedrības un darba devēji, strādājot kopā, varētu nodrošināt vislabāko iespējamo līdzsvaru starp tiesībām un pienākumiem. Mēs varētu radīt tādu pasauli, kur katram iedzīvotājam būtu vienādas taisnīgas iespējas, neskatoties uz viņa vai viņas rasi un izcelsmi. Mēs varētu radīt nākotni, kur izglītība un veselības aprūpe ir bez maksas, un kur ikvienam pienākas ekonomisks un sociāls atbalsts darba zaudējuma, slimības vai invaliditātes gadījumā.

ITUC presidents João Antonio Felicio uzsvēra, ka ITUC ir izaugusi skaitliski un pieņēmusies spēkā. Mums visiem jāturpina vairot darbinieku spēku, lai stātos pretī izaicinājumiem. Arodbiedrības ir uz palikšanu – cilvēki visā pasaulē cīnās par savām tiesībām, un mēs esam šeit, lai viņus aizsargātu. Mūsu spēks ir starptautiskajā solidaritātē un vienotībā.

SDO ģenerālsekretārs G.Raiders, runājot par izaicinājumiem sociālajā taisnīgumā un darba pasaulē, brīdināja par ekonomikas nespēju radīt jaunas darba vietas un uzlabot cilvēku dzīves kvalitāti. Viņš uzsvēra, ka reālais algu pieaugums par 0,8% ir zemākais kopš 2008.gada. Tas nozīmē, ka globālā mērogā mēs joprojām esam uz lielas nelīdztiesības un sociālā netaisnīguma ceļa ar visām no tā izrietošajām sekām.

Kongresa laikā debates par ITUC politiku nākotnē sagrupētas atbilstoši četrām galvenām tēmām:

-    miers, demokrātija un tiesības;

-    ekonomiskās varas regulēšana;

-    globālas pārmaiņas – taisnīga pāreja;

-    līdztiesība.

Latvijas arodbiedrības kongresā pārstāv LBAS priekšsēdētājs E. Baldzēns un Lauksaimniecības un pārtikas nozaru arodbiedrības priekšsēdētāja L. Ābola.

https://congress2018.ituc-csi.org/

2.-7. decembris, Kopenhāgena