Aptauju arhīvs »Aptauja

Vai jūs izmantojat kādas arodbiedrību krājaizdevu sabiedrības pakalpojumus?

Parādīt rezultātus

Jaunumi RSS

Baltijas arodbiedrību jaunieši apzinās risinājumus bezdarba mazināšanai

11. oktobris, 2012

Piektdien, 12.oktobrī arodbiedrību jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas starptautiskā forumā „Cienīgs darbs – jauniešu nodarbinātība un arodbiedrību līdzdalība” aktualizēs jauniešu bezdarba problēmas un izstrādās ieteikumus jauniešu nodarbinātības veicināšanai. Forums norisināsies divas dienas no plkst. 9:30 – 17:00, Rīgā, Bruņinieku ielā 29/31, 4.stāva zālē.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) Jauniešu padome rīko forumu, lai kopā ar arodbiedrību kolēģiem no kaimiņvalstīm apzinātu jauniešu reālo situāciju darba tirgū Baltijā, noskaidrotu kādi ir iemesli augstajam bezdarba līmenim jauniešu vidū un kādi – iespējamie risinājumi, lai jauniešiem tiktu nodrošinātas cienīga darba iespējas.

Forumā jaunieši uzklausīs Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperti profesionālās izglītības un nodarbinātības jomā Marinu Skļaru, ekspertu tautsaimniecības jautājumos Jāni Kajaku un eksperti izglītības jautājumos Rutu Pornieci, juristu un konsultantu darba tiesisko attiecību jautājumos Kasparu Rācenāju, Eiropas Savienības normatīvo aktu un politikas dokumentu eksperti Nataļju Mickeviču, kā arī LBAS priekšsēdētāja vietnieku Egilu Baldzēnu un citus speciālistus.

Katru dienu jauniešiem nākas saskarties ar bezdarbu, nedrošu darba vidi, darbu bez līguma vai ar prettiesiskiem noteikumiem, aplokšņu algām, zemu atalgojumu, pārmērīgu spiedienu no darba devēja, kaitīgiem darba apstākļiem un pamatotām bailēm norādīt darba devējam par savām tiesībām. Jauniešu atstumtība no aktīvā darba tirgus ir sociālā un ekonomiskā laika bumba.

Latvijā 2011.gada beigās bez darba bija 27,3% no visiem darbspējīgiem jauniešiem (Eurostat), bet 2012.gada aprīlī jauniešu īpatsvars no kopējā reģistrēto bezdarbnieku skaita bija 11,2%, no kuriem lielākā daļa jeb 86,7% bez darba esošie jaunieši bija vecumā no 20 līdz 24 gadiem (CSP).

Visā pasaulē bez darba ir vairāk nekā 75 miljoni jaunu cilvēku, vēl daudzi miljoni ir iesprostoti pagaidu darbos un neoficiālā nodarbinātībā, bet desmitiem miljonu jaunajiem darba meklētājiem šobrīd nav izredžu atrast cienīgu darbu (ITUC – CSI).

Informāciju sagatavoja:

Edgars Grigorjevs
LBAS Jauniešu padomes pārstāvis
E-pasts: edgars@lizda.lv

Vairāk informācijas:

Ieva Freiborne
LBAS Jauniešu padomes koordinatore
E-pasts: ieva.freiborne@lbas.lv